Nowe instalacje, Ośrodki

EOS Imaging System - pierwsza instalacja w Meksyku

04 września 2018

Firma EOS  – pionier w dziedzinie obrazowania 2D / 3D i rozwiązań w zakresie ortopedii, ogłosiła dziś pierwszą instalację systemu EOS® w Meksyku w Szpitalach dla Dzieci Shriners – Meksyk, z siedzibą w Meksyku.

Firma EOS  - pionier w dziedzinie obrazowania 2D / 3D i rozwiązań w zakresie ortopedii, ogłosiła dziś pierwszą instalację systemu EOS® w Meksyku w Szpitalach dla Dzieci Shriners - Meksyk, z siedzibą w Meksyku.

"Shriners Hospitals for Children - Mexico, znany z doskonałej opieki pediatrycznej, nowoczesnej technologii medycznej i wyjątkowego personelu, z dumą wprowadza technologię EOS do naszego zakładu" - powiedział dr Mariano Gonzalez Lugo, administrator szpitala. "Możliwość uzyskania pełnowymiarowych i w obciążeniu obrazów RTG naszych pacjentów jeszcze bardziej zwiększy naszą opiekę ortopedyczną. Ponadto system EOS wytwarza obrazy o znacznie mniejszej ekspozycji pacjenta na promieniowanie niż konwencjonalne promieniowanie rentgenowskie. Nasi pacjenci zasługują na bezpieczne, wysokiej jakości obrazowanie i jest to ważny krok we właściwym kierunku."

Założony w 1945 r. Szpital Dziecięcy Shriners - obecnie w Meksyku ma 80 łóżek i cztery sale operacyjne, aby leczyć pacjentów w wieku do 18 lat w zakresie ogólnej ortopedii dziecięcej, w tym w operacjach kończyn górnych i dolnych, operacjach kręgosłupa i wydłużaniu kości oraz w operacjach korekcji.

"Cieszymy się, że Szpitale dla Dzieci w Shriners są zaangażowane w zapewnianie bezpiecznego obrazowania i jesteśmy podekscytowani faktem, że nasza obecność w Meksyku jest coraz bardziej widoczna" - zauważyła Marie Meynadier, dyrektor generalny firmy EOS. "To pierwsza placówka, która przyjęła nasz system w Mexico City, obsługująca ponad 12 milionów mieszkańców. Jest to znaczący krok w kierunku udostępnienia naszych rozwiązań pacjentom z Ameryki Środkowej i podmiotom świadczącym opiekę zdrowotną."

Informacje o obrazowaniu EOS

Obrazowanie EOS jest  obecne w 31 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Chinach i Unii Europejskiej , 250 zainstalowanych platform EOS® stanowi około miliona badań pacjentów rocznie.