Zastosowanie

Zastosowanie EOS

EOS stworzony na podstawie technologii uhonorowanej Nagrodą Nobla daje całkowicie nowe możliwości w diagnozowaniu oraz w planowaniu skutecznego leczenia rehabilitacyjnego i/lub operacyjnego

Zobacz zastosowanie
O Terapii

Zastosowanie

Wykrywanie i monitorowanie skoliozy

Nowa technologia skanowania EOS monitoruje dzieci, u których zdiagnozowano skoliozę, jednocześnie eksponując je na znacznie niższe poziomy promieniowania niż tradycyjne metody.

Dzieci, u których zdiagnozowano skoliozę, stan, który powoduje skrzywienie kręgosłupa, wymagają regularnego monitorowania w miarę wzrostu. Rentgen jest najczęściej stosowanym narzędziem do monitorowania zmian w kręgosłupie. Urządzenie EOS zmniejsza narażenie na promieniowanie nawet o 90 procent.

Wykrywanie i monitorowanie skoliozy

  • Nie znamy przyczyny większości przypadków skrzywienia kręgosłupa, ale choroba ta często pojawia się u chłopców i dziewcząt w wieku dorastania. Regularne monitorowanie ma kluczowe znaczenie dla osób ze skoliozą wieku dziecięcego.
  • Lekarz pierwszego kontaktu może zauważyć, że jedno ramię jest wyższe od drugiego lub zauważyć zmianę w krzywej kręgosłupa podczas corocznej kontroli dziecka.
  • Następnie skieruje dziecko na prześwietlenie, aby dowiedzieć się, co się dzieje. Kiedy u twojego dziecka zostanie zdiagnozowane skolioza, lekarze będą je monitorować, aby upewnić się, że krzywa nie pogarsza się w miarę wzrostu.
  • Dzieci ze skoliozą są zwykle monitorowane co trzy do sześciu miesięcy, te regularne skany pomagają lekarzom zaplanować leczenie i upewnić się, że krzywizna kręgosłupa nie wpływa na zdrowie Twojego dziecka ani na codzienne życie.
  • W trudnych sytuacjach dziecko może wymagać zabiegu chirurgicznego, aby skorygować krzywizna.
O Terapii

Wykrywanie i monitorowanie skoliozy

Znacznie mniej promieniowania

Gdy dzieci się rozwijają, główną troską zarówno u chłopców, jak i dziewcząt jest ich wzrastające tkankowe pochłanianie promieniowania rentgenowskiego.

Powinniśmy starać się zmniejszać dawki, gdy tylko jest to możliwe. Rodzice nie muszą się jednak martwić, jeśli ich dziecko ma już wiele zdjęć rentgenowskich – można wykonać skan EOS

Ekspozycja na promieniowanie jest częścią naszego naturalnego środowiska, a my wchłaniamy je z wielu źródeł od słońca do ceglanych budynków. Aby pomóc w określeniu dawek w czasie możemy zrobić pewne porównania: regularne prześwietlenie kręgosłupa dostarcza około 2,5 milisiwertów (mSv) promieniowania, co odpowiada spędzeniu około roku na słońcu. Natomiast pierwszy skan EOS zapewnia dawkę około 0,5 mSV. Każde kolejne badanie generuje mikrodawkę w wysokości około 0,06 mSv lub ekwiwalent spędzania tygodnia na słońcu.

O Terapii

Zastosowanie

Diagnoza kręgosłupa i kończyn dolnych

BIPLANE IMAGING (zdjęcia jednoczesne w dwóch płaszczyznach) to radykalnie nowy system obrazowania, wyewoluowany z nagrody Nobla. Po raz pierwszy pozwala on radiologom i chirurgom ortopedom uzyskać obraz naturalnej wielkości ciała.

Lekarze mają możliwość wizualizacji szkieletu w 3D, w naturalnej pozycji stojącej tak zwanej funkcjonalnej. A to w czasie krótszym niż 20 sekund, przy znacznym zmniejszeniu ekspozycji na promieniowanie.

Naturalna pozycja nośna w 3D

W wielu przypadkach pozycja obciążająca jest kluczem do zdiagnozowania i zrozumienia problemu ortopedycznego pacjenta. Naturalna pozycja ciała, kiedy stoimy i obciążamy nasz staw (kręgosłup, biodra, kolana, ...), pokazuje złożone interakcje między wszystkimi częściami naszego szkieletu (zwane "globalną równowagą"). Na przykład nasza skłonność do zmiany ciężaru z jednego biodra na drugie, jeśli jedno z naszych kolan jest bolesne. Skan EOS jest szczególnie przydatny w przypadku:

  • zespoły bólowe kręgosłupa,
  • zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego i kolanowego,
  • schorzenia miednicy,
  • skoliozy,
  • szpotawość i koślawość kończyn
O Terapii

Diagnoza kręgosłupa i kończyn dolnych

Zalety EOS - Biplane Imaging

NOBEL PRIZE WINNING TECHNOLOGY (detektor cząstek o wysokiej energii) zwiększa czułość obrazu do prawie dziesięciokrotnie w porównaniu z tradycyjnymi rentgenami, co znacznie zmniejsza potencjalną ilość promieniowania.

Wytwarzany sygnał i jego detekcja są zredukowane do cienkiej linii promieni rentgenowskich, ilość promieniowania jest ograniczona do absolutnego minimum, a zatem tworzy ulepszony obraz z niewielkim efektem rozproszenia i wysokim kontrastem.

O Terapii